Czym charakteryzuje się materiał z certyfikatem OEKO-TEX?

Materiał z certyfikatem OEKO-TEX to gwarancja, że każdy komponent materiału jest wolny od szkodliwych substancji chemicznych. Każdy materiał z certyfikatem OEKO-TEX przechodzi rygorystyczny proces testów, aby ocenić, czy materiał nadaje się do kontaktu z ludzką skórą. By otrzymać certyfikat OEKO-TEX zgłoszony materiał musi być wolny od ponad 100 substancji chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia. Materiał OEKO-TEX jest bezpieczny dla dzieci, alergików oraz wrażliwej skóry.

Materiały, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji, nadają się do codziennego użytku, nie podrażniają ani nie powodują alergii. Materiały z certyfikatem OEKO-TEX dzieli się na kilka klas, które definiują ich zalecane przeznaczenie. Produkty klasy I są bezpieczne dla niemowląt i dzieci w wieku do 3 lat, tj. nadają się do wytworzenia odzieży, pościeli oraz materiałowych zabawek.

Produkty klasy II nadają się do bezpośredniego kontaktu ze skórą, czyli jest to głównie odzież, bielizna, pościel itp. Klasy III oraz IV to produkty, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze skóra, artykuły dekoracyjne, takie jak zasłony, firany, czy rolety.

Czy ten artykuł był pomocny?

NIE

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Powiązane artykuły

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!