Dlaczego cyfrowy druk pigmentowy jest eko?

CottonBee to ekologiczna drukarnia materiałów dla firm tekstylnych przyjaznych środowisku. Robimy, co w naszej mocy, aby uczynić świat choć odrobinę mniej zanieczyszczonym. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na zrównoważony druk cyfrowy metodą pigmentową, która nazywana jest także technologią przyszłości. Podczas druku stosujemy atramenty pigmentowe, czyli bezzapachowe substancje przygotowywane na bazie wody. Nie mniej istotny jest sam proces druku i wykańczania. Dysponujemy nowoczesnym parkiem technologicznym (najwyższej klasy drukarka przemysłowa oraz autorska linia technologiczna do post-produkcji), dzięki czemu zapewniamy kompleksową usługę i jesteśmy w stanie kontrolować cały cykl produkcyjny: od wstępnego przygotowania tekstyliów, przez drukowanie na nich wzorów, aż po utrwalenie, zmiękczenie i uszlachetnienie, aby spełniały wymogi pod dalszą produkcję przemysłową. Wszystko zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami oraz w największym przekonaniu, że troska o klimat to nie tylko wybór, ale przede wszystkim etyczna powinność.

Cyfrowy druk pigmentowy umożliwia drukowanie dowolnych wzorów na materiałach, z pominięciem etapu parowania i prania (jak ma to miejsce np. przy druku reaktywnym), a więc pozwala na dodatkową oszczędność wody i energii. Technologia ta zapewnia zatem przewagę w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno nad drukiem analogowym (sitodruk), jak i innymi technikami druku cyfrowego.

Druk na materiałach w CottonBee znakomicie wpisuje się zatem w ideę slow fashion i mody szytej na miarę – drukujesz tyle, ile chcesz, i dokładnie tak, jak potrzebujesz.

Czy ten artykuł był pomocny?

NIE

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Powiązane artykuły

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!