Co to jest certyfikat GOTS?

Certyfikat GOTS, czyli Global Organic Textile Standard, to standard w tekstylnym procesie produkcyjnym, który nie zezwala m. in. na stosowanie wybielaczy, chemicznych substancji oraz barwników podczas procesu produkcyjnego. Proces certyfikacji GOTS jest dosyć restrykcyjny, dlatego kupując materiały certyfikowane zgodnie z tym standardem masz pewność, że produkt spełnia najwyższe kryteria środowiskowe oraz socjalne.

Dla standardu GOTS bardzo istotna jest właściwa gospodarka wodna. Producent, który ubiega się o certyfikat jest zobowiązany do stosowania oczyszczalni oraz zamkniętego obiegu wodnego. To niezmiernie istotny aspekt w manufakturach bawełny i lnu, gdzie tkaniny przędzie się na mokro.

Standard GOTS bada każdy etap procesu produkcji tekstyliów, ale to nie wszystko. Aby otrzymać certyfikat GOTS, również łańcuchy dostaw oraz dystrybucji muszą spełniać konkretne wymogi socjalne oraz środowiskowe. Certyfikat GOTS wydawany jest na rok i odnawiany. Każdego roku producent, który posiada certyfikat, przechodzi audyt, podczas którego sprawdza się, czy dana firma działa zgodnie z wymogami standardu.

Czy ten artykuł był pomocny?

NIE

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Powiązane artykuły

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!