Jak dbacie o środowisko?

Jako drukarnia materiałów CottonBee podejmujemy szereg działań, mających na celu realizację etycznego postępowania w ramach zrównoważonego rozwoju, m. in.:

Stosujemy nowoczesną technologię druku pigmentowego, dzięki czemu znacząco ograniczamy zużycie wody, energii elektrycznej i środków chemicznych – jest to najbardziej ekologiczna metoda druku spośród liczących się na rynku.

Produkcję rozpoczynamy dopiero w momencie złożenia przez Ciebie zamówienia – drukujemy tylko tyle, ile potrzebujesz i ani centymetra więcej. Nic nie drukujemy też na zapas.

Drukujemy ekologicznymi atramentami i na materiałach przyjaznych środowisku.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz łańcuch dostaw był krótki, zrównoważony i etyczny. Materiały pozyskujemy wyłącznie z krajów Unii Europejskiej, a cała produkcja odbywa się w naszej fabryce w Polsce. 

Podczas pakowania tekstyliów do wysyłki staramy się minimalizować zużycie tworzyw sztucznych i stosować materiały biodegradowalne (temat jeszcze do uzgodnienia).

Oszczędzamy papier, dlatego drukowanie go ograniczamy do minimum. Z tego też powodu faktury wysyłamy na maila, a drukujemy je tylko na życzenie.

Staramy się stosować do zasad “reduce, reuse, recycle” wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, np. stosujemy żarówki energooszczędne, zwracamy baterie i zużyte sprzęty, stosujemy ekologiczne środki czystości czy segregujemy śmieci.

Nie wyrzucamy resztek materiałów! Pozostałości materiałów przekazujemy pracowniom artystycznym i zabawkarskim oraz indywidualnym twórcom (temat jeszcze do uzgodnienia).

Utrzymujemy niski ślad węglowy – dbamy o krótki łańcuch dostaw, a cała produkcja odbywa się w naszej polskiej siedzibie – tutaj drukujemy, wykańczamy i uszlachetniamy materiały.

Nieustannie szukamy sposobów na to, aby coraz skuteczniej dbać o środowisko: skracamy łańcuch dostaw, udoskonalamy własne procesy produkcyjne, minimalizujemy odpady, redukujemy emisje gazów cieplarnianych i pozyskujemy nowe materiały przyjazne środowisku.

Czy ten artykuł był pomocny?

NIE

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Powiązane artykuły

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!