Czy kolory na wydruku mogą różnić się od tych na monitorze?

Kolory które widzisz na monitorze mogą różnić się od rzeczywistych kolorów, które znajdziesz na nadrukowanym materiale. Może to wynikać ze sposobu kalibracji Twojego monitora, a także z samej technologii druku oraz cech fizycznych i sposobu zachowywania się pigmentu na materiale. Zwróć też uwagę, że niezadrukowane próbki materiałów mają różny odcień bieli – niektóre tkaniny lub dzianiny są jaśniejsze inne ciemniejsze. To także wpływa na ostateczne kolory, które osiągniemy na wydruku.

Proces druku na materiałach jest o wiele bardziej skomplikowany niż standardowy druk np. na papierze. Ogólna zasada jest taka, że kolory na materiale są zwykle nieco jaśniejsze niż te same rozbarwienia nadrukowane na zwykłej, białej kartce papieru. W szczególności na wydruku nie uzyskamy głębokiej czerni, kolor czarny będzie grafitowy (ciemnoszary).

Jeżeli chcesz mieć pewność, jak ostatecznie będzie wyglądał Twój projekt a po raz pierwszy korzystasz z naszych usług lub jeszcze wcześniej nie zamawiałeś tego konkretnego wzoru, polecamy zamówienie próbki, żeby upewnić się, że zadrukowany materiał wygląda tak, jak oczekiwałeś.

Kolory wydruków mogą się nieznacznie różnić pomiędzy poszczególnymi partiami materiałów. Dokładamy wszelkich starań, żeby nasza produkcja była powtarzalna, ale kolejne partie tego samego materiału mogą się nieznacznie różnić i w związku z tym reprodukcja kolorów na poszczególnych partiach tego samego materiału może być minimalnie różna.

Czy ten artykuł był pomocny?

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!