Na jakich materiałach drukujecie?

Drukujemy na tkaninach i dzianinach bawełnianych. Nasze materiały posiadają certyfikat OEKO-TEX, co oznacza, że materiały nim opatrzone są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowanych metali ciężkich. 

W naszej ofercie znajdziesz bawełniane materiały o rozmaitych gramaturach – od 77 g/m2 do 272 g/m2. 

Woal o gramaturze 77 g/m2 i polu zadruku o szerokości 140cm jest zwiewny i lekko prześwitujący, świetny do lekkich i jasnych zadruków. To rewelacyjna tkanina bawełniana do rozmaitych dekoracji. 

Kreton to tkanina bawełniana o gramaturze 121 g/m2 i polu zadruku szerokim na 147cm. Tkanina ma płócienny splot, doskonale się z niej szyje, jest bardzo uniwersalna – świetna na ubrania i rozmaite zastosowania w dekoracji wnętrz. 

Satyna to materiał o gramaturze 132 g/m2, polu zadruku o szerokości 156 cm i splocie atłasowym. Satyna jest wykonana w 100% z bawełny, gładka, posiada subtelny połysk, to świetny materiał zarówno na eleganckie koszule i sukienki, jak również pościel. 

Satyna merceryzowana, czyli tkanina o splocie atłasowym i gramaturze 140 g/m2. Merceryzowana bawełna satynowa to tkanina w 100% wykonana z bawełny i poddana procesowi uszlachetniania, w którym zyskuje wyraźniejszy połysk i wyższą odporność na zagniecenia.

Panama to tkanina bawełniana o gramaturze 270 g/m2, szerokość pola zadruku na panamie to 147 cm. To tkanina o wyraźnie widocznym splocie, który tworzy na jej powierzchni interesującą fakturę. Panama sprawdza się najlepiej przy lekkich, jasnych zadrukach. Panama wymaga prania chemicznego. 

Gabardyna to gęsto tkana i wytrzymała tkanina bawełniana o gramaturze 272 g/m2. Szerokość pola zadruku wynosi 147 cm. Gabardyna wymaga prania chemicznego, dlatego najlepiej nadaje się na rozmaite dekoracje domu. 

Interlock bawełniany to dzianina bez dodatku włókien syntetycznych o gramaturze 160g/m2. Maksymalna szerokość zadruku na interlocku wynosi 156 cm. Materiał jest tak samo gładki i przyjemny w dotyku po obu stronach, doskonale sprawdza się do szycia bielizny i ubranek dla dzieci. 

Single jersey o gramaturze 180 g/m2 to dzianina bawełniana bez dodatku włókien syntetycznych. Szerokość zadruku to maksymalnie 156 cm. To świetna dzianina t-shirtowa, szczególnie w przypadku wrażliwej skóry – naturalny skład materiału nie powoduje alergii ani nie podrażnia. 

Single jersey o gramaturze 200 g/m2 oraz 230 g/m2 zawierają dodatek 8% lycry. Syntetyczne włókna zwiększają rozciągliwość materiału oraz stabilizują ją zapobiegając odkształceniom po rozciągnięciu. W przypadku obu tych dzianin pole zadruku to 156 cm. 

Dresówka pętelkowa występuje w naszej ofercie w dwóch gramaturach: 250 g/m2 oraz 330 g/m2. Szerokość pola zadruku w przypadku dresówki to 147 cm. Dodatek 10% poliestru pełni tu rolę stabilizacyjną – włókna syntetyczne zapobiegają odkształceniom w dłuższym użytkowaniu.

W naszej ofercie znajdziesz również materiały organiczne z certyfikatem GOTS. Tkaniny i dzianiny z bawełny organicznej są nie tylko bardziej ekologiczną alternatywą konwencjonalnej bawełny, ale są dodatkowo wolne od wszelkich substancji chemicznych. W procesie uprawy organicznej bawełny nie stosuje się żadnych substancji chemicznych, pestycydów, substancji owadobójczych czy GMO.

Popelina organiczna to gładka tkanina o płóciennym splocie i gramaturze 130 g/m2. Popelina ma ponad 500-letnią historię i pierwotnie wykorzystywana była do szycia papieskich szat.

Satyna organiczna jest tkaniną o splocie atłasowym i gramaturze 140 g/m2. To materiał z subtelnym połyskiem, gładki i przyjemny w dotyku.

Perkal organiczny  możesz wykorzystać do szycia garderoby, modowych dodatków lub tekstyliów domowych. To tkanina z bawełny organicznej o wyraźnym, płóciennym splocie. 

Organiczne płótno bawełniane to mocna i wytrzymała tkanina średniej grubości. Gęsto tkany materiał nada się na rozmaite torby i plecaki, ale może być też świetną tkaniną do dekoracji wnętrz.

Półpanama organiczna to materiał z organicznej bawełny o charakterystycznym splocie panama. Na powierzchni materiału wyraźnie widoczne są supełki splotu. Tkanina o gramaturze 230 g/m2 to doskonały materiał na wytrzymałe torby, portfele czy plecaki, świetny na zasłony, narzuty lub odzież wierzchnią.

Organiczny single jersey musi znaleźć się w garderobie każdej osoby ceniącej komfort i środowisko naturalne. To perfekcyjna dzianina bawełniana na codzienne ubrania, bieliznę, odzież dziecięcą.

Organiczna dresówka pętelkowa to miękka i elastyczna dzianina na bluzy, komplety dresowe, piżamy, sukienki dresowe czy kombinezony. Dodatek lycry nadaje materiałowi wyjątkową elastyczność.

Wszystkie drukowane materiały organiczne posiadają certyfikat GOTS oraz OEKO-TEX® Standard 100 Klasy 1. Materiały nieorganiczne z zadrukiem posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 Klasy 1.

Czy ten artykuł był pomocny?

NIE

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Powiązane artykuły

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!