Drukowanie ilustracji na tkaninie – gościnny wpis Ani Simeone

Zapraszamy Was na cykl wpisów gościnnych – nasi Klienci tutaj również znajdą swoje miejsce! Przedstawiamy Wam naszego pierwszego gościa i prace wydrukowane w CottonBee  🙂

drukowanie na tkaninie

Nazywam się Ania Simeone, jestem ilustratorką książek dla dzieci i opowiem wam o moim wyjątkowym projekcie zrealizowanym z CottonBee pod koniec 2017 roku – jak zobaczycie, był to projekt świąteczny, wykorzystujący druk na materiałach.

Projekt kalendarz

24 postacie – zwierzęta w sweterkach, małe i większe dziewczynki, weseli brodacze, rezolutne panie – na 24 dni adwentu. Każda z tych zrobionych w Photoshopie ilustracji, wydrukowana na satynowej bawełnie stała się miękką zawieszką – upominkiem, dla mojej córki w pierwszym rzędzie, bo był to jej adwentowy kalendarz, oraz dla rodziny i przyjaciół.

drukowanie ilustracji na tkaninie

Drukowanie ilustracji na tkaninie – oczekiwania a rzeczywistość

Dlaczego druk na tkaninach? Bo okazało się bardzo proste i szybkie zrealizowanie tego projektu w CottonBee. Po raz pierwszy drukowałam moje prace na tkaninie i naturalnie obawiałam się, że efekt końcowy będzie odbiegał od oryginału. Te ilustracje mają sporo szczegółów, określoną gamę kolorów i ich odcieni, różne „faktury” i wzorki, więc ryzyko, że coś wyjdzie nie tak , było spore – a jednak , kiedy otworzyłam pudełko z materiałem, które dotarło do mnie już po dwóch dniach od zamówienia, okazało się, że wszystko jest dokładnie takie, jak na monitorze mojego komputera!
Bardzo emocjonujący moment… a potem, szycie, szycie, szycie…moje biurko zamieniło się na jakiś czas w małe przedświąteczne laboratorium.

Sprawdź także: Drukowanie na materiałach – jaką technologię druku wybrać?

drukowanie ilustracji na tkaninie

drukowanie ilustracji na tkaninie

Dalsze plany

Oczywiście pozostaje chęć do dalszych eksperymentów z drukiem na tkaninie i mam w najbliższych planach przygotowanie serii wzorów na tkaniny.

drukowanie ilustracji na tkaninie

Podoba Wam się realizacja naszego gościa? Zostawcie komentarz! I konieczcie odwiedźcie jej portfolio i profil na Instagramie.  

A jeśli również macie ochotę napisać na naszym blogu wpis gościnny, gorąco zapraszamy! Odwiedźcie zakładkę Kontakt na naszym blogu i napiszcie parę słów o sobie.  Chętnie porozmawiamy 🙂

Jeśli tak, jak Ania Simeone chcecie wydrukować własny wzór na materiale, możecie zrobić to w CottonBee! Wydrukuj swój rysunek na materiale do szycia 🙂

 

Gosia z CottonBee

Powrót do góry
Przeczytaj również

Jak wydrukować wzór na tkaninie lub dzianinie?

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij