Biznes z CottonBee – Druk na materiałach – plusy i minusy

Pigmentowe drukarnie tkanin i dzianin pozwalają na stworzenie unikalnych tekstyliów z własnych projektów graficznych. Z perspektywy własnej marki modowej to ogromny atut, gdyż posiadanie w swojej ofercie niepowtarzalnego produktu z jedynej w swoim rodzaju tkaniny może przyciągać klientów poszukujących niecodziennej mody. Klient coraz chętniej szuka rozwiązań które nie są tak szeroko dostępne jak ubrania marek fast fashion. Oczywiście pigmentowy druk na materiałach poza plusami ma również pewne mankamenty, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jeśli w planach masz biznes bazujący na drukowaniu własnych materiałów do szycia. 

Druk na materiałach bez minimalnej wielkości zamówienia!
Zamów druk na materiałach z certyfikatem OEKO-TEX!

Druk na zamówienie na tkaninach z pewnością okaże się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorców oraz projektantów. Pigmentowe drukarnie cyfrowe pozwalają na wydruk małych ilości tkanin a czas realizacji zamówienia jest naprawdę szybki, dzięki czemu znika potrzeba zamawiania całych belek tkaniny. Wraz z napływem zamówień na produkt marka może zamówić w drukarni tkanin dodruk swoich wzorów. Jest to szczególnie atrakcyjne w modelu biznesowym, gdzie w planach są limitowane serie z konkretnymi wzorami. Nic nie stoi na przeszkodzie drukowania małych ilości, nawet metra bieżącego, dziesięciu różnych wzorów. 

Bez konieczności magazynowania

Możliwość składania małych zamówień w pigmentowych drukarniach cyfrowych eliminuje jedno z poważniejszych zmartwień małych przedsiębiorców, a konkretnie magazynowania swoich materiałów i wyrobów. Posiadanie bogatej oferty rozmaitych wzorów zazwyczaj jest trudne do osiągnięcia bez konieczności składowania ogromnej ilości wydrukowanych materiałów lub gotowych produktów. Dzięki cyfrowej drukarni tkanin materiały możesz zamawiać wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba, tj. jak klient złoży konkretne zamówienie. Dzięki temu możesz stworzyć bogatą ofertę z dziesiątkami różnych wzorów, bez potrzeby drukowania wszystkich materiałów na zapas. W cyfrowej drukarni pigmentowej swój zamówiony wzór możesz mieć w domu lub swojej pracowni już w ciągu 6 dni roboczych. 

Tanie prototypy

Druk na materiałach do szycia
Druk na materiałach bez minimalnej wielkości zamówienia to szansa na szybką realizację prototypów.

Internetowe pigmentowe drukarnie tkanin realizujące małe zamówienia pozwolą Ci również szybko i niewielkim kosztem wykonać prototypy nowych produktów, które chcesz wprowadzić do sprzedaży. Nie jesteś zmuszony do drukowania całej rolki tkaniny lub minimum kilku bądź kilkunastu metrów bieżących, jeśli w rzeczywistości potrzebujesz pół metra tkaniny, żeby sprawdzić jak wzór będzie się prezentował po wycięciu wykroju i uszyciu produktu. Często w procesie wprowadzania nowych wzorów do oferty okazuje się, że w rzeczywistości nie wszystko wygląda tak dobrze, jak na papierze czy w naszej wyobraźni. 

Zmiany w ofercie drukarni

Druk na zamówienie małych partii tkanin może mieć jednak swoje minusy. Nagle może okazać się, że w ofercie drukarni nie ma już konkretnego rodzaju tkaniny, na którym drukujesz swoje wzory. Oferty cyfrowych drukarni pigmentowych mogą ulegać zmianom i pewne tkaniny mogą zostać wyłączone ze sprzedaży, jeśli producent przestanie je wytwarzać. Zazwyczaj braki tkanin są jednak tymczasowe i uzupełniane tak szybko, jak jest to tylko możliwe. 

Czasem przy zamawianiu tego samego wzoru w dwóch różnych partiach wydruku mogą pojawić się nieznaczne różnice w kolorze. Może wydawać się to wadą, którą spokojnie można jednak przekuć w zaletę. Niepowtarzalność produktu to ogromny argument zachęcający do jego zakupu, dlatego wytwarzając produkty z tym samym wzorem ale z innych partii druku można śmiało zaznaczyć, że każdy produkt jest wyjątkowy, właśnie przez te drobne różnice.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również

Cyfrowa drukarnia tkanin – jak ją wybrać? 7 istotnych rzeczy

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij