Certyfikat GOTS – jakie materiały podlegają certyfikacji?

Materiały certyfikowane zgodnie ze standardem GOTS muszą w co najmniej 70% składać się z naturalnych, organicznych włókien. Są dwie kategorie produktów, które mogą otrzymać certyfikat GOTS. Certyfikat Organic zarezerwowany jest dla produktów, które w minimum 95% składają się z certyfikowanych ekologicznych włókien.

Druga kategoria certyfikatu, tj. Made with (x%) organic, dopuszcza produkty, które składają się z minimum 70% organicznych włókien, przy czym w składzie takiego produktu dopuszcza się maksymalnie 10% syntetycznych włókien. W przypadku odzieży sportowej, skarpetek lub legginsów dopuszcza się zawartość do 25% włókien syntetycznych. Pochodzenie włókien certyfikowanych według standardu GOTS musi być naturalne, a uprawy nie mogą zaburzać równowagi ekologicznej. Co więcej, produkty nie powinny zawierać materiałów wytworzonych przy pomocy genetycznie modyfikowanych organizmów.

Certyfikat GOTS może być wydany na włókna, tkaniny oraz dzianiny, domowe tekstylia, ubrania oraz wiele innych gotowych produktów tekstylnych.

Czy ten artykuł był pomocny?

NIE

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Powiązane artykuły

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!