Co to jest certyfikat OEKO-TEX?

Certyfikat OEKO-TEX Standard 100 świadczy o jakości wyrobów tekstylnych i włókienniczych, które przeznaczone są do bezpośredniego kontaktu ze skórą człowieka. To znany i uznany na całym świecie system testowania i certyfikacji surowców, półfabrykatów i gotowych wyrobów włókienniczych na wszystkich poziomach ich przetwarzania. W procesie certyfikacji sprawdza się dany produkt pod kątem obecności 100 niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogą zagrażać zdrowiu konsumentów.

W procesie certyfikacji bada się, czy produkty nie zawierają formaldehydów, pestycydów lub popularnych substancji, które mogą wywołać alergię. Certyfikacji OEKO-TEX podlegają zarówno włókna i tekstylia, jak i gotowe produkty. W tym ostatnim przypadku badaniom podlegają wszystkie elementy produktu, w tym również guziki, zatrzaski, nici itp.

Obecnie na całym świecie wydano ponad 160 tysięcy certyfikatów OEKO-TEX, co czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków jakości tekstyliów przebadanych pod kątem obecności szkodliwych tekstyliów.

Mamy certyfikat OEKO-TEX®! Nasze drukowane materiały z bawełny organicznej i konwencjonalnej przeszły szereg drobiazgowych testów. Zlecając u nas wydruk, możesz mieć pewność, że tkanina, którą otrzymasz, posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 (Klasy 1). To sprawia, że wszystkie nasze drukowane tkaniny są bezpieczne dla niemowląt i dzieci poniżej 3 roku życia.

Czy ten artykuł był pomocny?

NIE

  Informacje są niedokładne.Informacje są dla mnie niezrozumiałe.Informacje nie rozwiązują mojego problemu.Inne.

  Jakich dodatkowych informacji potrzebujesz?
  Co jest dla Ciebie niezrozumiałe?
  Jaki problem próbujesz rozwiązać?
  Co możemy poprawić, żeby ulepszyć tę stronę?

  Powiązane artykuły

  Dołącz do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco i nie przegap nowych wzorów, promocji i nowinek szyciowych!