Antyczne wzory – inspirowane starożytną Grecją, klasycyzmem

Starożytna Grecja pozostawiła nam dużo archetypów i wzorów, które po dziś dzień wykorzystywane są w wielu dziedzinach, jak i w kulturze. Kolebka pierwszej tak rozwiniętej cywilizacji staje przed nami nie tylko jako okres przełomowych odkryć, ale również czas, w którym pojawiła się zupełnie nowa estetyka do dzisiaj prezentowana w różnorodnych trendach.

Antyczny wzór dostępny do druku na ctnbee.com

Wzory inspirowane Grecją z czasów antycznych od dawna goszczą nie tylko na wybiegach, ale również w najnowszych trendach wnętrzarskich. Prezentujemy różnorodne materiały, które swoją stylistyką nawiązują do greckich początków. Antyczne wzory można wykorzystywać nie tylko na tkaninach do szycia ubrań, ale również jako materiały, które pozwolą na stworzenie stylowego wnętrza.

Antyczne wzory w Twojej garderobie

Greckie akcenty, a także zwiewne kroje goszczą na wybiegach mody każdego lata. Jednym z najpopularniejszych pokazów był zorganizowany przez Chanel pokaz pt. ”Starożytna nowoczesność”, nawiązujący w swojej estetyce do stylu starożytnych Greków i Greczynek. Szerokie, lejące się tkaniny upinane praktycznie i z finezją zostały zestawione ze współczesnymi krojami. Jednak dodatki w stylu greckim na dobre zagościły w stylowych zestawieniach. Opaski na głowę, szerokie bransolety, a także sandały z rzemykami to akcesoria, które dodadzą oryginalności każdej stylizacji.

Antyczny wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Prezentujemy zatem stonowane wzory z motywem antycznej Grecji. Delikatne wzory o regularnej konstrukcji, nawiązujące do starożytnej regularności, to doskonała propozycja, by stworzyć sobie zwiewną sukienkę w stylu greckim. Tkaniny w antyczne wzory sprawdzą się również jako materiał na uszycie dodatków. Doskonale będą się prezentować jako ciekawe opaski do włosów czy nawet oryginalna biżuteria.

Aranżacja wnętrz w stylu greckim

Pomieszczenia zaaranżowane w stylu greckim przywodzą na myśl wakacje, zieleń i błękitne morze. Schodki, łuki, wykusze i antresole królują w takich wnętrzach. Drewno, płótno i kamień są materiałami wykończeniowymi wnętrz w stylu greckim. Tkaniny z motywem starożytnym doskonale będą współgrać jako stylowe dodatki, takie jak płótna w formie narzut na łóżkach, wykończenia krzeseł czy serwet. Prezentowane materiały w antyczne wzory pozwolą na możliwość uszycia poszewek na ozdobne poduszki do salonu, czy poszwy na pościel do sypialni.

Antyczne wzory dostępne do druku na ctnbee.com
Antyczne wzory dostępne do druku na ctnbee.com

Regularne wzory prezentują codzienne czynności, którymi zajmowali się Grecy, a które obecne były na wazach i naczyniach, stanowiąc podstawowy rodzaj dekoracji wnętrz. Motywem obecnym w aranżacjach tego rodzaju są również rośliny i kwiaty, pochodzące z tamtych terenów. Stonowana, pastelowa zieleń gałązek oliwnych sprawia, że wnętrza prezentują się prosto i z pomysłem, ale jednocześnie bardzo luksusowo. Dostępne w naszej ofercie tkaniny to również doskonała możliwość na stworzenie niepowtarzalnych zasłon czy obrusów. Zasłony w takim stylu doskonale dopełnią grecką stylizację w salonie, a obrusy pozwolą na uzyskanie efektu przestronnej i jasnej kuchni.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również

Materiały z kolekcji hippie – ukłon w stronę dzieci kwiatów

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij