Bawełna organiczna – gdzie kupić? Druk na eko materiałach

Chcesz wprowadzić do swojej szafy więcej przyjaznych środowisku, eko materiałów? Zastanawiasz się, gdzie szukać materiałów o pozytywnym bilansie ekologicznym? Zdecyduj się na powszechnie znany i lubiany eko materiał, czyli bawełnę organiczną! Gdzie kupić bawełnę organiczną w Polsce i co to za materiał?

Spis treści

Gdzie kupić bawełnę organiczną? Wydrukuj swój materiał w drukarni materiałów!

Co to jest bawełna organiczna?

Bawełna organiczna to nic innego, jak naturalne włókno, które powstaje w warunkach przyjaznych dla środowiska. Proces upraw bawełny organicznej jest w pełni naturalny – to znaczy, że nie stosuje się tam żadnych substancji chemicznych ani organizmów modyfikowanych genetycznie. 

Bawełna organiczna a konwencjonalna – jaka jest różnica?

Trzymając w dłoniach materiały z bawełny organicznej oraz konwencjonalnej prawdopodobnie nie będziesz w stanie dostrzec między nimi różnicy. Zarówno konwencjonalna, jak i organiczna bawełna posiadają takie same właściwości, mają podobny wygląd i zachowują się właściwie tak samo w trakcie szycia, prania oraz prasowania. Zatem czemu kupować bawełnę organiczną? Gdy decydujesz się na organiczną bawełnę, masz pewność, że materiał jest całkowicie wolny od wszelkich substancji chemicznych. Dodatkowo bawełna organiczna to materiał wytwarzany z poszanowaniem środowiska naturalnego. 

Jakość i trwałość

Często mówi się, że bawełnę organiczną wyróżnia jakość samego włókna oraz trwałość wytworzonych z niego materiałów. Bawełny organicznej nie traktuje się żadnymi substancjami ani procesami chemicznymi, które mogą potencjalnie osłabiać włókna. Jakość wyrobów bawełnianych może bardzo się różnić, w przypadku bawełny organicznej kryteria są rzeczywiście bardziej restrykcyjne, co może, acz nie musi wpływać na jakość produktu końcowego. 

Gdzie kupić bawełnę organiczną?

Bawełna organiczna gdzie kupić?

Zastanawiasz się, gdzie kupić bawełnę organiczną w Polsce? Organiczna bawełna to coraz popularniejszy materiał na rynku i w tej chwili można znaleźć ją już właściwie wszędzie. Początkowo trudno dostępna bawełna z wyższej półki, w tej chwili staje się standardem, który każda marka chce oferować klientom. 

Sklepy odzieżowe

Popularne marki odzieżowe już od jakiegoś czasu szczycą się kolekcjami ubrań z bawełny organicznej. Ubrania z organicznej bawełny są zwykle odróżnione od regularnej kolekcji charakterystyczną metką. Choć ubrania mogą być wykonane z dobrej jakości materiałów, nie oznacza to, że same ubrania są dobrej jakości. Popularne marki fast fashion produkują swoją odzież jak najniższym kosztem, zatem jakość wykonania może pozostawiać wiele do życzenia.

Szukaj certyfikatów!

Kupując bawełnę organiczną, sprawdź informacje lub etykiety producenta, żeby przekonać się, czy tekstylia posiadają certyfikaty OEKO-TEX i GOTS. Posiadamy certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 dla tkanin bawełnianych konwencjonalnych i organicznych. Warto również wspomnieć, że warto zdecydować się na bawełnę organiczną z certyfikatem GOTS. Certyfikat GOTS, czyli Global Organic Textile Standard to wiodący standard certyfikacji tekstyliów z włókien organicznych.

Hurtownie tkanin

Gdzie kupić bawełnę organiczną? Szukaj w hurtowniach materiałów i u producentów tekstyliów.

Największą ofertę materiałów z bawełny organicznej znajdziesz w sklepach z materiałami do szycia lub hurtowniach. Hurtownie oferują materiały w naturalnym kolorze, barwione, a czasem nawet wzorzyste. W niektórych sklepach materiały kupisz już od 0,5 metra bieżącego, czasem tkaniny i dzianiny cięte są nawet co 10cm. Duże hurtownie często korzystają z polityki minimalnej wielkości zamówienia i nastawiają się raczej na realizację większych zamówień, jak sprzedaż pojedynczych metrów. 

Drukarnie materiałów

Jeżeli poszukujesz bawełny organicznej z konkretnym wzorem, możesz zainteresować się ofertą drukarni tkanin. Jeśli chcesz kupić bawełnę organiczną z jedynym w swoim rodzaju nadrukiem, drukarnia tkanin zrealizuje każdą Twoją wizję, nawet tę najbardziej szaloną. Nie ogranicza Cię dostępna w sklepie czy hurtowni oferta. Drukarnia oferuje Ci elastyczność, jakiej potrzebujesz, by Twoje projekty były dokładnie takie, jak chcesz. 

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również
Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij