Jak przebiega certyfikacja GOTS? Jak zdobyliśmy certyfikat

CottonBee jest certyfikowane zgodnie ze standardem GOTS 6.0! Spełniliśmy wszystkie, restrykcyjne wymogi standardu Global Organic Textile Standard i drukujemy nasze materiały organiczne z poszanowaniem środowiska naturalnego! Jak przebiega certyfikacja GOTS i kto może otrzymać taki certyfikat? 

certyfikacja gots

Jak przebiega certyfikacja GOTS?

CottonBee jest obecnie jedną z niewielu drukarni tkanin w Polsce, które posiadają certyfikat GOTS. Jesteśmy pierwszą w kraju drukarnią pigmentową, która została wyróżniona certyfikatem GOTS 6.0! Standard GOTS to gwarancja, że wszystkie organiczne wyroby zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego, a na każdym etapie firma dba o kwestie środowiskowe, jak i społeczne. 

Jak przebiega certyfikacja gots?

Organiczny surowiec

Żeby w ogóle myśleć o certyfikacji GOTS firma musi w swojej ofercie posiadać wyroby organiczne. GOTS, czyli Global Organic Textile Standard jest bowiem wiodącym standardem jakości surowców organicznych na rynku. Standard obowiązuje od roku 2006 i jest coraz bardziej rozpoznawalny wśród konsumentów. Pochodzenie włókien podlegających certyfikacji musi być w pełni naturalne, a uprawy powinny być ekologiczne, prowadzone bez użycia substancji chemicznych czy GMO. Pierwszym krokiem w procesie certyfikacji w CottonBee było właśnie pozyskanie odpowiednich materiałów organicznych

certyfikacja gots
Drukuj na materiałach organicznych z GOTS

Odpowiednia gospodarka wodna

W standardzie GOTS niezmiernie ważną rolę odgrywa gospodarka wodna. Producenci są zobowiązani do stosowania zamkniętego obiegu wody oraz oczyszczalni. To niezmiernie ważne w procesie produkcji tkanin bawełnianych, które przędzie się na mokro. A jak to wyglądało w CottonBee? Cyfrowy druk pigmentowy nie wymaga użycia wody podczas drukowania ani utrwalania już zadrukowanych materiałów. 

Przyjazny środowisku proces

Cyfrowy druk pigmentowy nie wymaga stosowania substancji chemicznych do utrwalania wykonanych na materiałach nadruków. Stosowane przez nas pigmenty są zgodne z wymogami standardu GOTS oraz posiadają certyfikat OEKO-TEX (klasy I oraz II). To bezpieczne dla skóry i środowiska naturalnego substancje. W CottonBee drukujemy materiały na zamówienie klientów. Nie produkujemy tkanin hurtowo, nie trzymamy stanów magazynowych, co pozwala nam zminimalizować odpady tekstylne w procesie produkcji.  

Certyfikacja GOTS
Zobacz nasz certyfikat GOTS!

Ekologiczna wysyłka

Certyfikacja GOTS to skomplikowany proces, podczas którego każdy etap pracy i produkcji jest brany pod uwagę oraz badany pod kątem zgodności z wymogami standardu. Troska o środowisko naturalne powinna być widoczna na każdym etapie pracy, również podczas wysyłki zamówień. Nasze materiały pakujemy do kartonowych pudeł, które można poddać recyklingowi, a rolki tkanin owijane są biodegradowalną folią, która zabezpiecza materiał w transporcie, ale bez trudu można go zutylizować w bezpieczny dla natury sposób. 

Wysokie standardy pracy

Z perspektywy certyfikacji GOTS niezmiernie istotne są standardy pracy. Kwestie społeczne nie mogą być pominięte, gdy firma ubiega się o certyfikat GOTS. Odpowiednie warunki pracy i płacy są jednym z filarów certyfikacji GOTS.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również
Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij