DIY Powrót do szkoły: 5 pomysłów na szycie dla dzieci

Dla swojego dziecka chce się zawsze jak najlepiej, dlatego rodzice zwracają uwagę na to, co ich pociechy bawi, smuci, z kim się bawią, co lubią najbardziej, czym się zajadają, a co wykrzywia ich buźki. Niemniej ważną kwestią jest to, co ubierają najmłodsi. Ich delikatna skóra powinna mieć kontakt wyłącznie z tkaninami wysokiej jakości. Co więcej, mimo bogatej oferty sklepów, nie zawsze można znaleźć coś, co odpowiada mamie, tacie oraz młodemu człowiekowi. Całe szczęście pomysłów na szycie dla dzieci nigdy nie brak.

Spis treści


Samodzielnie uszyte ubrania lub akcesoria są szczególnie potrzebne, kiedy wkrótce ma się rozpocząć nowy rok szkolny. W naszym katalogu z łatwością znajdziesz odpowiedni materiał oraz wzór do samodzielnego zrobienia strojów. Zainspirują Cię one także do stworzenia unikatowych akcesoriów z drukowanych tkanin dla każdego pilnego ucznia.

Plecak – niezbędne wyposażenie ucznia

Nie da się temu zaprzeczyć – tornister jest dziecku absolutnie niezbędny. Dlatego też wśród pomysłów na szycie dla dzieci musi być na pierwszym miejscu. W związku z tym, że towarzyszy on uczniowi na co dzień, ten przedmiot powinien być wyjątkowy. Najmłodsi chcą wyróżniać się na tle swoich rówieśników i nie są zadowoleni, kiedy koleżanka lub kolega mają coś podobnego do nich. Kupując potrzebne wyposażenie w sklepie, nie trudno o taki sam model jak ma już ktoś w klasie. Dlatego warto kupić materiał do szycia na plecak i stworzyć dla swojej pociechy wyjątkowy gadżet. W związku z tym, że będą w nim noszone z reguły ciężkie podręczniki oraz zeszyty, tkanina, z której chce się wykonać tornister, powinna być gruba i mocna, jak np. gabardyna lub panama. Dzięki temu jego dolna część nie zniszczy się podczas stania na ziemi.


Worek na buty i nie tylko

Stałym elementem, który towarzyszy dziecku w szkolnych murach, jest worek. Zazwyczaj chowa się w nim to, co nie zmieści się do plecaka, m.in. strój na W-F. Z pewnością ten dodatek będzie mocno eksploatowany, więc musi zostać solidnie wykonany. Wybierając materiał na worek na buty, trzeba postawić na tkaninę, która jest mocna, dzięki czemu uszyta rzecz nie przetrze się w niepożądanych miejscach, a tym bardziej nie pęknie – postaw na gęsto tkaną tkaninę, jak choćby gabardynę. Popularnością cieszą się również torby z bawełnianej lub lnianej tkaniny – podobną uszyjesz z kretonu. Uczeń wybierze worek z ulubionym bohaterem z kreskówki czy zwierzątkiem w odcieniu, który mu najbardziej odpowiada. Dzięki temu stanie się on nieodłącznym elementem szkolnej wyprawki.

Piórnik – skarbnica przyborów szkolnych


To miejsce na ulubiony długopis, kolorowe flamastry, kredki, gumkę, ale także na linijkę z wizerunkiem najlepszego piłkarza czy na temperówkę z jednorożcem. To w nim kryje się ulubiona figurka lub karteczka, na której kolega napisał tajną wiadomość. Mowa oczywiście o piórniku. Skoro odgrywa on, aż tak ważną rolę, warto zadbać o to, aby był jedyny w swoim rodzaju. Żeby mieć pewność, że taki właśnie będzie, trzeba zrobić go samemu. Do uszycia warto postawić na te same gatunki tkaniny co w wypadku plecaka, ponieważ ten gadżet często służy swojemu użytkownikowi przez lata. Co więcej, materiał do szycia na piórnik powinien być kolorowy w ulubione zdobienia, dzięki czemu leżąc na ławce, umili dziecku nawet najnudniejszą lekcję. Niezależnie od tego, co lubi Twoja pociecha, w naszym katalogu z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Pomysły na szycie dla dzieci – jaki materiał na spodenki na W-F wybrać?

Single jersey drukowany w CottonBee

Czasy, w których strój na W-F składał się z jasnej koszulki oraz ciemnych spodenek w większości szkół już minął. Dzisiaj również i tu można popuścić wodze fantazji. Wzór w potworki, kropki czy serduszka zachęcą dziecko do aktywności fizycznej. Za sprawą oryginalnego designu Twoja pociecha poczuje się świetnie nawet na lekcji wychowania fizycznego. Jednak, aby ubiór spełniał swoją funkcję, powinien przepuszczać powietrze, aby zapobiec poceniu się. Ponadto musi być cienki i lekki – dzięki tym cechom nie będzie zajmował w worku czy plecaku za wiele miejsca. Dlatego materiał na spodenki na W-F, czy na koszulkę dobrze uszyć z single jersey. Dzianina ta doskonale przylega do ciała, nie krępując przy tym ruchów, co jest ważne podczas wykonywania ćwiczeń.

Dresówka pętelkowa wydrukowana w CottonBee

Materiał na bluzę dla dziecka – jakie cechy powinien mieć?

Dzieci zwracają uwagę na to, czy ubrania są ładne oraz wygodne, dlatego często stawiają na bluzy. Oczywiście je także można uszyć samodzielnie. Także i w tym wypadku istotny jest rodzaj tkaniny. Sporym zainteresowaniem cieszy się tzw. dresówka pętelkowa, ponieważ jest niezwykle miękka oraz elastyczna. Noszenie ubrań z tego materiału jest bardzo komfortowe. Bawełniana dresówka zapewni ochronę przed chłodem na szkolnych korytarzach, ale nie pozwoli Twojej pociesze zapocić się w klasie – przewiewne naturalne materiały to podstawa garderoby na sezon przejściowy. 

Pomysłów na szycie dla dzieci, szczególnie tych z wykorzystaniem tkanin z naturalnych włókien, nie brakuje.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również

Pościel dla dziecka: jak uszyć ją samodzielnie?

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij