Materiały na pościel dla chłopca – co wybrać?

Urządzając pokój dla małego chłopca, na pewno szukasz takich akcesoriów dekoracyjnych, które będą nie tylko ze sobą spójne, lecz będą nawiązywać do zainteresowań syna. W pokoju dorastającego chłopca powinny znaleźć się nie tylko praktyczne elementy wyposażenia, lecz także wygodne tekstylia. Pościel to jedna z ważniejszych rzeczy, o które warto zadbać. Materiał pościeli powinien być miękki w dotyku, przyjemny dla skóry, szczególnie dla tej, która jest alergiczna. Obecnie w naszym sklepie znajdują się najróżniejsze materiały na pościel dla chłopca, które pozwolą spersonalizować wnętrze dla pociechy.

Wzór na pościel dla chłopca dostępny do druku na ctnbee.com
Wzór na pościel dla chłopca dostępny do druku na ctnbee.com

Pościel dla chłopca – jaki materiał?

Własnoręczne wykonanie pościeli daje zdecydowanie większą możliwość wyboru materiału. W naszym sklepie CottonBee znajdują się najróżniejsze wzory i kolory, a także materiały o nieco bardziej chłodnych i stonowanych odcieniach, które z pewnością spodobają się starszym chłopcom. Dla małego chłopca najczęściej wybierane są materiały ze wzorami samochodów, rakiet czy zwierząt. Kolorystyka tych tkanin jest kolorowa i oryginalna, doskonale podkreśli charakter małego odkrywcy. Idealnym przykładem może być materiał na pościel dla chłopca w dinozaury.

Materiał na pościel dla chłopca nie musi być w zupełnie szalony wzór. Geometryczne kształty i wzory wpasują się w niemal każdy wystrój, bez wprowadzania zbyt dużego zamieszania.

Wzór na pościel dla chłopca dostępny do druku na ctnbee.com
Wzór na pościel dla chłopca dostępny do druku na ctnbee.comcom

Jak uszyć pościel dla chłopca?

Decydując się na zakup materiału na pościel, należy zwrócić uwagę, jakiej wielkości jest łóżko oraz materac. Pościel dla kilkulatka z pewnością będzie wymagać mniejszej ilości materiału, niż dla nastolatka. W związku z tym wyróżnia się co najmniej trzy wymiary pościeli dla dzieci. Najmniejszy rozmiar kompletu posiada rozmiar 100 × 135 z poszewkami na poduszki o wymiarach 40 × 60. Dla kilkulatka najlepiej sprawdzi się pościel o wymiarach 140 × 200 ze standardowymi poszewkami na poduszki 70 × 80.


Trzeci rodzaj wymiarów przeznaczony jest dla kilkunastoletnich dzieci, które potrzebują pościeli będącej w rozmiarze dla dorosłych, a więc 160 × 200 z poszewkami o wymiarach 70 × 80. Wybór materiału na pościel to jednak nie wszystko. Równie ważne jest także wypełnienie kołdry. Na rynku można znaleźć pościel puchową lub z pierzem, która polecana jeszcze szczególnie dla najmłodszych. Jak uszyć pościel dla chłopca? Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim indywidualne upodobania dziecka co do materiału, a także wymiary kołdry. Większość klientów decyduje się na zakup większej ilości materiału, zachowując margines błędu podczas szycia.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również

Jakie tkaniny na zabawki dla dzieci wybrać?

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij