Świąteczna girlanda DIY z resztek materiałów – bez szycia

Jest mnóstwo elementów, które w czasie Świąt mogą być Twoimi ulubionymi: pieczenie pachnących pierniczków, ubieranie choinki, puszysty śnieg padający za oknem… Uwielbiamy je wszystkie, ale najlepsze z nich jest przystrajanie domu w świąteczne ozdoby!

Tę prostą girlandę przygotujesz bardzo szybko (nawet na ostatnią chwilę, kiedy wydaje ci się że na nic już nie masz czasu). Jej wykonanie jest bardzo proste, idealne jako sposób na rodzinne spędzenie czasu z dziećmi na robótkach DIY. W dodatku pewnie wszystkie akcesoria potrzebne do jej przygotowania masz w domu, zużyjesz dużo resztek materiałów, a do zrobienia girlandy nie potrzeba maszyny do szycia! Czy może być lepiej? Do dzieła!

Sprawdź także: 6 pomysłów na świąteczny prezent last-minute – uszyj to sam!

girlanda z resztek materiałów

Potrzebne akcesoria:

  • niewielkie fragmenty materiałów do szycia ze świątecznym wzorem
  • fizelina z klejem (arkusze dostępne w pasmanterii)
  • żelazko
  • nożyczki i nożyk krawiecki
  • linijka i ołówek
  • kawałek tektury
  • sznurek
  • klej do klejenia na gorąco

girlanda

Krok 1

Podklej materiały do szycia fizeliną. Połóż materiał na fizelinie ułożonej klejem do góry, wygładź i zaprasuj.

girlanda

Krok 2

Korzystając z linijki i nożyczek wytnij z tektury trójkątny szablon. Pamiętaj przy tym, że jeden z boków trójkąta będziesz później zaginać i przyklejać do sznurka – niech więc będzie odpowiednio krótszy.

Krok 3

Na usztywnionym fizeliną materiale wyznacz ołówkiem lub pisakiem trójkąty, odrysowując je od tekturowego szablonu. Ich ilość zależy od tego, jak długą i gęstą chcesz zrobić girlandę. Jeśli fizelina w jakimś miejscu nie jest przyklejona do materiału, jeszcze raz wyprasuj cały trójkąt.

Krok 4

Rozłóż sznurek na stole. Ułóż trójkąty w równych odstępach, zawiń krótszy bok każdego trójkąta na sznurku i przymocuj klejem na gorąco.

Krok 5

Gotowe! Było bardzo prosto i przyjemnie, prawda? Teraz rozwieś girlandę w dowolnym miejscu w domu – ozdób ścianę w pokoju dziecięcym lub rozwieś na choince! Własnoręcznie zrobione ozdoby są zawsze najcenniejsze 🙂

W tym roku w CottonBee wydrukowaliśmy sobie choinkę! Na gabardynie przygotowaliśmy wydruk rozłożystej jodły, rozwiesiliśmy go na ramie wykonanej z drewnianych listewek i przystroiliśmy girlandą. Do stworzenia girlandy wykorzystaliśmy cyfrowy druk na materiałachJak Wam się podoba?


Wypróbuj druk na tkaninach lub druk na dzianinie w CottonBee!

Gosia z CottonBee

Powrót do góry
Przeczytaj również

6 pomysłów na świąteczny prezent last-minute – uszyj to sam!

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij