Wzory tie dye bez bałaganu – wydrukuj modną garderobę i dodatki

Marzą Ci się ubrania we wzory tie dye, ale brak Ci czasu oraz cierpliwości na samodzielne farbowanie? Wydrukuj swój wymarzony wzór na dowolnym materiale bawełnianym i uzyskaj piękne tkaniny do szycia bez bałaganu. Własnoręcznie barwione sukna są dość trudne w przygotowaniu, a kolor szybko blaknie. Sprawdź, jak wiele korzyści przynosi drukowanie na tekstyliach. Uszyte z nich ubrania oraz dodatki do wnętrz wyglądają oryginalnie i nietuzinkowo.

Dlaczego warto drukować wzory tie dye na tkaninach?

Czy wiesz, że popularne w latach 60. hipisowskie wzory to unowocześniona wersja tradycyjnej japońskiej sztuki farbowania shibori? W obydwu przypadkach tkanina jest wiązana, przytrzymywana drewnianymi listwami, a czasem nawet przeszywana, aby barwnik nie dotarł do ściśniętych ciasno zwojów. Dzięki temu tylko zewnętrzne warstwy materiału zyskują określony kolor, zatem wzór tie dye zależy od sposobu zwinięcia sukna.

Największa wada samodzielnego przygotowywania tkanin to brak możliwości przewidzenia wyglądu wzoru. Doświadczeni farbiarze wiedzą, jaka technika przynosi rezultat zbliżony do ich oczekiwań, ale każdy proces zawiera pierwiastek nieprzewidywalności. Czasami barwienie zajmuje kilka godzin, szczególnie jeśli chcesz uzyskać skomplikowany ornament. Próba zmiany koloru zakończona niepowodzeniem nie zawsze pozwala drugi raz zafarbować sukno, zwłaszcza w przypadku wyrazistych kolorów.

Drukowanie wzorów na tekstyliach to proces znacznie łatwiejszy i szybszy. Wystarczy na stronie CottonBee wybrać jeden z wielu wzorów tie dye, wyskalować jego wielkość, a potem dobrać odpowiedni materiał. Jeśli doskonale wiesz, co chcesz uszyć z zadrukowanej tkaniny, cały proces zajmie Ci maksymalnie kilka minut. Nie musisz martwić się o bałagan ani nieoczekiwane rezultaty – dostarczone do domu sukno wygląda dokładnie tak, jak na projekcie, a odpowiednio pielęgnowany materiał nie blaknie podczas prania.

Co uszyć z materiału we wzory tie dye?

Wbrew pozorom wzory tie dye są zaskakująco uniwersalne. Wyjątkowo atrakcyjnie wyglądają na letnich ubraniach. Możesz wybierać spośród wielu różnorodnych rodzajów zdobień, takich jak organiczne pasy, postrzępione koła czy plamy. Dostępne kolory idealnie dopasujesz do wakacyjnych kreacji. Mężczyznom polecamy koszule i t-shirty z nadrukiem kolorowych, eksplodujących kwiatów, natomiast kobietom zwiewne sukienki albo satynowe szorty w subtelne wzory. Wielbiciele mody vintage powinni wypróbować kroje zaczerpnięte ze starych żurnali.

Niektóre elementy home decor także świetnie wyglądają opatrzone nadrukiem tie dye. Rosnącą popularnością cieszą się dodatki w formie poduszek oraz zasłon w organiczny wzór. Warto do nich dobrać odpowiedni materiał, na przykład panamę lub gabardynę. Wnętrza w stylu skandynawskim czy minimalistycznym zyskają ciekawy akcent kolorystyczny, jeśli zastosujesz w nich tkaninę drukowaną w kolorze indygo. Jasne, tęczowe zdobienia idealnie pasują do pokoju dziecięcego jako pościel z satyny czy baldachim z woalu.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również
Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij