Cosplay – jak stać się postacią z popkultury

Nasz dzisiejszy gość w środowisku cosplay znany jako Cyperian, to bardzo ciekawa postać.  Z przeprowadzonego z nim wywiadu dowiecie się wielu ciekawych rzeczy: co to jest cosplay, jaką w nim rolę odgrywają indywidualne materiały do szycia i jak to jest co jakiś czas stać się kimś zupełnie innym 🙂 Miłej lektury!

cosplay

Przybliż nam, czym się zajmujesz. Co to jest cosplay?
Witam, nazywam się Cyprian, ale znany jestem również jako Cyperian i jestem cosplayerem. Cosplay to wcielanie w postacie z popkultury. Początkowo to hobby pojawiło się w Stanach Zjednoczonych, ale teraz jest popularne na całym świecie.

Skąd wzięła się u ciebie fascynacja takim światem?
Jestem fanem gier komputerowych i fantastyki. Kilka lat temu postawiłem się wybrać na jeden z okolicznych konwentów fantastyki, gdzie zobaczyłem kilka przebranych osób i uznałem, że jest to fajny sposób spędzania czasu. Kolejnym razem, gdy wybrałem się z kolegami na konwent, postanowiliśmy zrobić proste stroje z pary jeansów i koszulek – zabawa była przednia.

Jaka jest Twoja ulubiona stylizacja? Z jakiego stroju jesteś najbardziej dumny?
Zrobiłem już kilka strojów, ale moim ulubionym wciąż jest strój Arthura Maxsona z gry Fallout 4. Płaszcz jak i wszystkie elementy, które mam na sobie, wykonałem sam i jestem z nich niesamowicie dumny.

cosplay

Trzon cosplayowej stylizacji stanowi strój. Szyjesz sam czy zlecasz komuś sam samo wykonanie?
Wszystkie swoje stroje robiłem i robię samodzielnie. Nauczyłem się szyć i dosyć dobrze mi to idzie, zwłaszcza, że przed cosplayem nigdy nie miałem z tym styczności.

Długo zajmuje szukanie wyjątkowych i idealnie pasujących materiałów do stworzenia stroju? Drukowanie na materiałach do szycia wydaje się być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!
Tak, szukanie odpowiednich materiałów zabiera bardzo dużo czasu. Gdyby nie druk na materiałach – u Państwa – mój cosplay Olgierda Von Everec z gry Wiedźmin 3 nigdy by nie powstał lub na pewno nie z takim efektem.

cosplay

Tworzysz tylko dla siebie, czy pomagasz również innym cosplayerom osiągnąć wymarzone efekty?
Głównie tworzę dla siebie, ale gdy ktoś pyta mnie o radę lub wykonanie jakiejś rzeczy, z chęcią zawsze pomogę. Jedną z tych rzeczy jest kurtka, którą zrobiłem dla mojego brata – inspirowana grą Mass Effect: Andromeda. Innym przykładem są miecze wiedźmińskie dla mojego znajomego.

cosplay

Jakie rady chciałbyś przekazać naszym czytelnikom, którzy chcieliby spróbować swoich sił w odtwarzaniu postaci?
Najważniejszym jest, aby robić to, co lubicie, a jeśli wiecie już co to jest, to zacznijcie to robić!

Dziękujemy serdecznie za rozmowę!
Dziękuję!

Autorzy zdjęć:

Cosplay Arthur Maxson – AG Camera Tales
Cosplay Olgierd von Everec – Dryad Photography
Kurtka inspirowana serią Mass Effect – NW StudYo

Gosia z CottonBee

Powrót do góry
Przeczytaj również

Drukowanie ilustracji na tkaninie – gościnny wpis Ani Simeone

drukowanie na tkaninie
Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij