Dlaczego warto drukować swoje grafiki na tkaninie?

Sztuka cyfrowa jest Twoim ulubionym kreatywnym zajęciem? Masz również smykałkę do aranżacji wnętrz i chcesz udekorować swoją przestrzeń tak, jak Ci się tylko podoba? Śmiało, wydrukuj swoją cyfrową twórczość na bawełnianym płótnie! Druk sztuki cyfrowej na tkaninie to prosty sposób na oszałamiającą dekorację, która wzbogaci przestrzeń. Zapomnij o nudnych papierowych plakatach, które łatwo się rozrywają. Wydruk Twojej pracy na wysokiej jakości tkaninie będzie wyglądał na kosztowny i nie ulegnie uszkodzeniu, nawet jeśli będziesz musiał go gdzieś przechowywać lub spakować w trakcie przeprowadzki. Zobacz, jak możesz wykorzystać swój nadruk na tkaninie do udekorowania wnętrza.

Spis treści 

Dlaczego drukować grafikę na tkaninie?

Jeśli od dłuższego czasu drukujesz swoje grafiki na wysokiej jakości papierze, możesz się zastanawiać, dlaczego w ogóle rozważać przejście na druk na materiale. Ale jeśli jesteś kreatywnym umysłem, pełnym pomysłów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie trzeba Cię przekonywać, że druk na tkaninach może być niesamowitym przedsięwzięciem. Oto niektóre z największych zalet obrazów drukowanych na płótnie!

Trwalsze niż papier

Tak, wydruki na papierze są niesamowite i mogą wyglądać świetnie. Szczególnie grafika wydrukowana na grubym kartonie lub solidnym, teksturowanym papierze może wyglądać bardzo dobrze w bardziej eleganckich wnętrzach. Ale nawet wysokiej gramatury karton może łatwo się podrzeć, a jeśli pojawi się gdzieś jakieś zagniecenie, nie będziesz w stanie przywrócić wydruku do dawnej świetności.

Może być ponownie wykorzystany do innego kreatywnego projektu

Znudził Ci się obraz na płótnie i chcesz go zamienić na coś innego? To żaden problem, możesz użyć tego nadruku, aby urozmaicić swoje ubrania! Wydrukowaną na bawełnie grafiką  udekoruj tył swojej dżinsowej kurtki lub dodaj więcej materiału i stwórz z niego torbę na zakupy lub tplecak-worek. 

Nie tylko na ściany

Jak już jesteśmy przy fajnych, kreatywnych projektach, wydruki na płótnie można wykorzystać nie tylko do dekoracji ścian. Wydrukowana na bawełnie grafika może stać się ozdobną poduszką, zachwycającą narzutą na sofę lub jedyną w swoim rodzaju pościelą. Drukowana wodoodporna tkanina z twoją autorską grafiką może stać się wyjątkową zasłoną prysznicową.

Łatwy do przechowywania

Czy kiedykolwiek próbowałeś zdjąć papierowy plakat ze ściany i schować go gdzieś na jakiś czas, bo potrzebna była jakaś zmiana? Plakaty papierowe są tanie i łatwo przyczepić je do ściany, ale łatwo się drą i gniotą. Chcąc go przechowywać, trzeba go zwinąć i gdzieś położyć, najlepiej w tekturowej tubie, aby go zabezpieczyć. Inaczej z pięknego plakatu zrobi się zmięty, nieatrakcyjny kawałek brystolu. Grafikę wydrukowaną na płótnie możesz po prostu złożyć w dowolny sposób i schować do szuflady lub szafy. 

Czyszczenie go nie zniszczy

Bądźmy szczerzy, wypadki się zdarzają. Zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która organizuje dużo imprez. Czasami sprawy nie idą zgodnie z planem lub po prostu wymykają się spod kontroli. Wszystko idzie pięknie, a tu nagle nie wiesz kiedy, na ścianie i Twoim ulubionym plakacie pojawiają się plamy. Mokre zabrudzenia mogą całkowicie zrujnować Twój papierowy plakat. W razie nieszczęśliwego wypadku obraz na płótnie można wyczyścić czy wyprać, aby wyglądał jak nowy, jeśli coś mu się stanie.

Jaki materiał wybrać do druku grafik na tkaninie?

Wybór materiału do druku obrazu zależy od rodzaju projektu jaki masz w głowie. Jeśli planujesz powiesić swoją pracę jako ozdobę na ścianę, lepiej wybierz cięższe tkaniny o wyższej gramaturze, takie jak gabardyna, panama lub płótno bawełniane. Wydrukowana na płótnie grafika najlepiej zaprezentuje się naciągnięta na drewnianą ramę, jak każdy, klasyczny obraz. Swoją autorską grafikę wydrukowaną na płótnie bawełnianym możesz również zamontować na dwóch drewnianych drążkach, aby uzyskać efekt boho. Na panamie czy gabardynie każdy wydruk zaprezentuje się wyjątkowo. 

Jak pielęgnować wydruk na płótnie?

Pielęgnacja Twojego wyjątkowego obrazu na płótnie nie powinna sprawić Ci problemu, szczególnie, że nie musisz przecież prać go codziennie. Jeśli wydruk grafiki na gabardynie, panamie czy płótnie bawełnianym się zabrudzi, konieczne będzie pranie chemiczne. Nigdy nie zapieraj plam na materiałach drukowanych pigmentem mokrą gąbką lub szmatką! Tarcie na mokro zadrukowanej powierzchni może prowadzić do nieodwracalnego zniszczenia nadruku! Obraz wydrukowany na pozostałych tkaninach bawełnianych możesz prać w pralce. Ustaw temperaturę na maksymalnie 40 stopni, a prędkość wirowania na nie więcej, jak 400 obrotów. 

Jak przygotować plik do wydruku na płótnie?

Gdy już zdecydujesz się wydrukować swoją grafikę na płótnie, pamiętaj koniecznie o zapisaniu pliku we właściwym formacie. Aby wydrukować swoją grafikę cyfrową na bawełnianym płótnie, upewnij się, że obraz ma co najmniej 150 DPI i jest zapisany w formacie .tiff. Akceptujemy pliki w formacie .jpg i.png, ale ponieważ drukujemy tylko z TIFF, wszystkie pliki są konwertowane do tego konkretnego formatu. Podczas zapisywania grafiki w formacie TIFF pamiętaj o włączeniu kompresji LZW i przełączeniu przestrzeni kolorów na profil CMYK, U.S. Web Coated (SWOP) v2.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również
Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij