Wyraziste wzory w subtelnym wydaniu – materiał w stylu art déco

Złoto, połysk i najwyższej jakości surowce – oto elementy, które charakteryzują art déco. Nurt wywodzący się z dwudziestolecia międzywojennego jest niewątpliwie estetyką, która trafia w gusta najbardziej wymagających osób. Styl art déco to wbrew pozorom nie tylko rzucające się w oczy przepych i bogactwo, ale w szczególności najwyższej jakości tworzywa, z których są wykonywane meble i ozdoby.

Drukuj wzory w stylu art déco!

Materiał w stylu art déco charakteryzuje się przede wszystkim typową kolorystyką. Wzory w różnych odcieniach złota i srebra idealnie wpasowują się w tła o intensywnych barwach, takich jak czerń, biel, kobalt i szmaragd. Aby wnętrze w jak największym stopniu oddawało styl art déco, musi łączyć w sobie nie tylko odpowiednie barwniki, ale także mieszankę luksusowych tkanin, m.in. aksamit i satynę. Aranżacja pomieszczenia w stylistyce rodem z lat 20. XX wieku to jak cofnięcie się w czasie do środowiska wpływowych ludzi i artystów.

Drukuj materiały w stylu art déco!

Błysk i elegancja, czyli dodatki w stylu art déco

Estetyka lat 20. XX wieku występuje nie tylko w dziedzinie projektowania wnętrz, chociaż jest z nią najbardziej kojarzona. Styl art déco stał się inspiracją dla twórców na wielu innych płaszczyznach. Tym samym elementów nawiązujących do tej wyrafinowanej konwencji można szukać m.in. w jubilerstwie. Materiał w stylu art déco jest charakterystyczny także dla tej dziedziny. Biżuteria rodem z lat 20. XX wieku to przede wszystkim duże, nieregularne kształty oraz drogie kamienie szlachetne. Im więcej, tym lepiej. Pierścionki i kolczyki wysadzane klejnotami oraz bogato zdobione kolie są przykładem jubilerskiej wirtuozerii. Mimo że współcześnie ozdoby te są niejednokrotnie uważane za kwintesencję przepychu i nadmiernej wystawności, trzeba przyznać, że idealnie wpasowują się w bogaty i wyrafinowany styl art déco.

Drukuj materiały w stylu art déco!

Materiał w stylu art déco odmieni Twoje wnętrze

Uzyskanie pomieszczenia w pełni urządzonego w stylistyce art déco to bardzo wymagające zadanie. Cechy charakteryzujące tę estetykę same w sobie są wyraziste, dlatego połączenie wielu kolorów, faktur, materiałów oraz błysku może spowodować efekt odwrotny od zamierzonego. Granica między finezyjną elegancją a kiczem jest bardzo cienka, toteż decydując się na aranżację pomieszczenia w konwencji art déco, warto uprzednio przygotować dokładny projekt uwzględniający każdy najmniejszy szczegół. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany dekorowaniem całego wnętrza, czy jedynie wprowadzeniem kilku dodatków, zwróć uwagę na materiał w stylu art déco oraz charakterystyczne desenie. Aksamit oraz satyna najlepiej prezentują się w jednolitej kolorystyce, ale jeśli zależy Ci na ornamentyce, zwróć uwagę na geometryczne wzory. Będą one idealnie wyglądać na poduszkach, narzutach, zasłonach, a nawet tapetach ściennych. Wykorzystując styl art déco, warto przemyśleć każdy element wystroju, aby osiągnąć oczekiwany efekt i móc cieszyć się eleganckim, luksusowym wnętrzem.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również
Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij