Materiały w groszki – wzór uwielbiany przez wszystkich

Nosiła je księżna Diana, Marylin Monroe, a nawet Myszka Minnie. To wzór, który podbija serca zarówno ceniących sobie elegancję, jak i prostą lekkość. Kobieta ubrana w materiały w groszki może poczuć się dziewczęco i wiosennie, ale stawiający na oryginalność mężczyzna w marynarce z takim printem będzie wyglądał równie niezwykle. Oferujemy różne możliwe kompozycje układów i kolorów, aby każdy fan tego wzoru znalazł coś dla siebie.

Wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Najbardziej klasycznym materiałem w grochy jest model czarno-biały z geometrycznym ułożeniem. Jednak ten motyw może mieć też wygląd bliższy kreskówkowym rysunkom lub nierównomiernym plamom. Wydawać by się mogło, że materiały w groszki niczym nie zaskoczą, a jednak nie raz okazują się zupełnym szaleństwem. Odpowiednia kompozycja sprawia, że pozornie prosty wzór otrzymuje zupełnie nową formę.

Wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Materiały w groszki mogą wiele zmienić

Klasyczna aranżacja wnętrz stawia na jednolitość. We wnętrzach designerskich lub w stylu retro nie jest to aż tak istotna kwestia. Wręcz przeciwnie – krzesła przy stole z różnych kompletów czy łączenie mebli niepochodzących z zestawu jest popularne i daje ciekawe efekty. Jeśli chcesz stworzyć coś zupełnie niesamowitego, to pomyśl o pufach zwanych inaczej sakwami. Sprawdzą się świetnie zarówno na tarasie, jak i w pokoju dziecka czy salonie. Wzory do szycia w grochy mogą stworzyć na nich ciekawą kompozycję. Połączyć można kropki o podobnym układzie, ale innych kolorach lub zupełnie zaszaleć i stać się posiadaczem puf z różnymi wzorami, choć podobnym motywie przewodnim. To wygodne miejsce do odprężenia się po całym dniu oraz intrygujące wykorzystanie materiału z motywem groszków. Takie tekstylia można wykorzystać także jako obicia dla kanap czy foteli. Z pewnością wnętrze nabierze cieplejszego klimatu. Możliwości wykorzystania motywu groszków są naprawdę ogromne. Zwłaszcza wtedy, gdy do dyspozycji ma się również zupełną abstrakcję zestawioną ze standardową prostotą.

Wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Wnętrze pełne kontrastów

Materiały w groszki to wesoły i beztroski motyw. Sprawdzi się dobrze w pokoju dziecka, choć nie tylko. W sypialni dorosłych może pojawić się na pościeli. Dla ciekawego efektu można dodać poduszki w kratkę, których kolor będzie odpowiadał barwom materiału w groszki. To dobry wybór również na zasłony czy tekstylne ozdoby ścienne. Warto jednak pamiętać, że duże grochy dają bardzo silny efekt i będą mocno dominowały nad resztą wyposażenia wnętrza. Szukając delikatniejszych rozwiązań, lepiej wybrać nieco drobniejszy odpowiednik. Dla osób pracujących w domu materiały do szycia w groszki mogą stanowić zastrzyk energii, ponieważ intensywne wzory pobudzają mózg do pracy. Być może warto pomyśleć nad obiciem fotela biurowego groszkami lub przynajmniej pokryć go pokrowcem z takim wzorem. Sprawdzi się to zwłaszcza dla osób z branży kreatywnej, które spotykają się w biurze z klientami. Przecież takie miejsca również warto ożywiać i nadawać im indywidualność.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również

Tkaniny w kratę – szczypta szyku i ponadczasowy styl

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij