Rynek polskich biznesów krawieckich podczas COVID-19

Branża tekstylna mocno odczuła wpływ pandemii COVID-19. Przez ograniczenia w działalności galerii handlowych nawet największe marki odzieżowe zarejestrowały spadki wyników sprzedaży. Giganci ze świata fast fashion negocjują warunki umów najmu przestrzeni handlowych. Dodatkowo niektóre marki rozważają możliwość zredukowania ilości sklepów stacjonarnych. COVID-19 wpływa jednak nie tylko na świat globalnej mody. 

Sytuacja małych i średnich biznesów krawieckich w Polsce zmienia się dynamicznie w obliczu pandemii. Spada ilość zamówień na modę wieczorową i ślubną. Co więcej, w pracowniach krawieckich pojawia się coraz mniej klientów. Z drugiej strony producenci tekstylni obserwują zwiększone zainteresowanie materiałami do szycia, co w dużym stopniu spowodowane jest m.in. wytwórstwem maseczek ochronnych. 

Jako partner wielu małych i średnich biznesów krawieckich na terenie Polski uznaliśmy, że warto zbadać obecne trendy na rynku.  Chcemy sprawdzić, jak polskie biznesy krawieckie radzą sobie w obliczu pandemii COVID-19. 

Naszą ankietę kierujemy do krawcowych miarowych, niezależnych marek odzieżowych, lokalnych biznesów oferujących produkty i usługi z zakresu szyciowego handmade i wytwórców szeroko pojętego home decor. Wasz głos w ankiecie pozwoli nam na stworzenie wiarygodnego obrazu rynku biznesów krawieckich i wszelkich wyzwań, z jakimi muszą obecnie się mierzyć. 


Ankieta jest w pełni anonimowa a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut.

Patronem medialnym badania jest fashionbiznes.pl


Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również
Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij