Neonowy wzór – krzyk mody, który nigdy nie przebrzmi

Odkąd neonowe kolory zagościły w modzie, na stałe wpisały się do jej kanonów. Są niecodzienne, zawsze jako pierwsze zwracają uwagę i świadczą o odwadze osoby, która je nosi. Często można zobaczyć stosowanie ich z powodów praktycznych. Znacząco poprawiają widoczność i z tej przyczyny dzieci podczas grupowych spacerów nie raz otrzymują czapeczki w neonowy wzór lub kolor.

Spis treści

Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com
Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Neonowy wzór – modny i funkcjonalny dodatek

Uszycie własnych ubrań sportowych z neonowych materiałów to świetny pomysł. Biegacz czy rowerzysta zaopatrzony w taką odzież na pewno nie pozostanie niezauważony na drodze. Do tego typu strojów świetnie sprawdzi się np. lekka dresówka pętelkowa, która nie krępuje ruchów. Można postawić nawet na doszycie jedynie niewielkiego fragmentu do już posiadanej odzieży. Zatem neonowy wzór na tkaninie do szycia może być nie tylko wspaniałą ozdobą, ale też funkcjonalnym elementem bezpieczeństwa. Ponadto fani imprez z oświetleniem UV bez wątpienia będą mogli się wyróżnić jeszcze bardziej. Nawet drobne neonowe wstawki staną się widoczne w miejscu z ultrafioletowymi lampami.

Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com
Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Szaleństwo wykonane z niezwykłych tekstyliów

Zaglądając na półki dziecka zobaczyć można wiele różnych misiów i lalek. Większość z nich wykonana jest ze spokojnych i grzecznych materiałów, w niewyróżniających się barwach. Jednak kolory są bardzo ważne w rozwoju dziecka. Dlatego warto konfrontować je nawet z tymi mocniejszymi. By może dobrze byłoby spróbować wspólnych sił w wyszywaniu iskrzącego kolorami misia, na którym pojawiają się materiały z neonowymi wzorami. Dla dziecka taki przedmiot będzie stanowił ciekawą atrakcję. Kolory zabawki ożywią wyobraźnię i pobudzą do wesołej zabawy. Stroje dla lalek również nie muszą być nudne. Uszycie prostej sukienki będzie dobrym pomysłem na spędzenie wieczoru z dzieckiem i stworzenie ciekawej alternatywy dla strojów zwykle proponowanych dla tego typu zabawek. Neonowy motyw na materiale to zupełna abstrakcja i to jeszcze bardziej czyni je wartymi uwagi.

Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com
Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Kolorowy neon w świecie prostoty i minimalizmu

Nowoczesne wnętrza chwilami wydają się trochę nużące. Wszędzie króluje biel, czerń i odcienie beżu czy szarego. Te spokojne motywy są bardzo atrakcyjne dla oka, ale czasem nawet w najbardziej eleganckim salonie warto dodać odrobinę szaleństwa. Właśnie dlatego neonowy wzór na tekstyliach do wnętrz to wspaniały sposób na odświeżenie pomieszczenia. Wystarczy kocyk i kilka poduszek, by na tle jednolitych barw wybił się motyw przykuwający wzrok. W dobrze nasłonecznionym wnętrzu, neon będzie intensywnie odbijał się od całej reszty.

Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com
Neonowy wzór dostępny do wydruku na ctnbee.com

Możliwy jest wybór spośród wielu kolorów, również tych ciemniejszych, które wyróżnią się, ale nie będą aż tak bardzo raziły w oczy. Wybierając neonowe materiały do szycia, nie trzeba ograniczać się do jednolitych barw. Duża liczba wzorów sprawia, że nasycony kolor może być jedynie małym wyróżniającym się punktem na tle ciekawego motywu. Możliwość doboru tkaniny daje realny wpływ także na rodzaj i ułożenie splotu, jej grubość oraz skład. Pozwól sobie stworzyć wymarzone wnętrze.

Paulina

Content writer, amateur photographer, sewist after work.

Powrót do góry
Przeczytaj również

Kolekcja materiałów lata 60. – styl retro w nowoczesnym wydaniu

Wykorzystujemy pliki cookie. Dowiedz się więcej w naszej Polityce prywatności.
Akceptuj i zamknij